چسب فوری و سرنخ جدید برای تولید الیاف نانو

چسب فوری و سرنخ جدید برای تولید الیاف نانو <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

مهندسین شیمی دانشگاه پنسیلوانیا می گند تکنولوژی مربوط به اثر انگشت,سرنخ محکمی به اونا داده که برای تسهیل تولید نانو فیبر ها به اونا کمک می کنه.

این روش جدید بر اساس روش جرم شناسان برای استفاده از اثر انگشت در صحنه جرم بنا نهاده شده و از روشهای دیگر مورد استفاده در ساخت نانو فیبر ها آسانتره (بوسیله تطبیق الگوها یا  چرخش الکتریکی).

هنری فولی استاده مهندسی شیمی دانشگاه پنسیلوانیا که هدایت این کار تحقیقاتی را بر عهده داره توضیح داده که جرم شناسان نوعی انگشت نگاری جدید رو توسط بخار دادن با سیانو اکریلات ابداع کرده اند .اثر انگشت بجا مونده روی اشیاء توسط بخار سیانو اکریلات ( که در ساخت چسب هم مورد استفاده قرار می گیره) ظاهر می شه.وقتی این بخار به  لبه های  اثر انگشت برخورد می کنه, در آن نواحی باقی مونده و تشکیل یک پلیمر سفید رنگ رو می ده که باعث دیده شدن اثر انگشت می شه.

بطور اتفاقی اثر انگشت یکی از محققین دانشگاه پنسیلوانیا  روی قطعه ای از یکی دستگاههایی که با چسب فوری پوشانیده شده بود باقی موند(خدا شانس بده) و با کمال تعجب الیاف نانو ظاهر شدند(حالا ما تمام دنیا رو هم دستمالی کنیم یا اثر انگشتمون باقی نمی مونه یا به جای الیاف نانو رئیسمون جلومون ظاهر می شه).

فولی می گه که این روش جدید تنوع زیادی دارد و ما را قادر می کنه که نه تنها الیاف با اندازه های در حد نانو بسازیم بلکه قادر خواهیم بود که صفحات , کره , صفحات چین دار که مثل رشته فرنگی هستند نیز در حد نانو بسازیم.

 

/ 3 نظر / 9 بازدید
احمد

بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العلمین . دوست عزیز ، آیا شما فکر می کنید که اسلام دین غم و غصه و عزاداری است ؟ نظر شما درباره این حدیث از اصول کافی چیست : از جابر از امام باقر علیه السلام روایت است که گوید : به ایشان گفتم : جزع چیست ؟ ایشان فرمودند : شدیدترین نوع جزع شیون ، گریه و زاری ، زدن به صورت و سینه و کندن موی پیشانی است . و هر کس که مجلس نوحه و عزاداری برپا کند صبر را ترک گفته و راهی غیر از آن برای خود برگزیده است . و هر کس که صبر پیشه کند و الله را سپاس و حمد گوید به آنچه الله برای او قرار داده و مقدر کرده راضی شده و اجرش با الله است . و هر کس که این گونه عمل نکند قضای الهی بر او جاری می شود در حالی که او زشت و نکوهیده است و الله عملش را حبط و باطل می کند . ( اصول کافی : کتاب الجنائز : بَابُ الصَّبْرِ وَالْجَزَعِ وَالاسْتِرْجَاعِ ) .

مریم

عاليه مهندس ! به اميد اينکه شما رو هم آقای نانو بنامند

ایکس

به نام آنکه جان را فکرت آموخت باسلام خیلی خوب بود.اگر می توانید یک مطلب خوب فارسی درباره تقطیر با بخار برای من بفرستید انگلیسی به اندازه کافی دارم.ممنون