سیستم های کنترلی صنعتی

پس از مدتها دوری دوباره به خانواده وبلاگهای مهندسی شیمی برگشتم , اینبار قویتر از قبل!
از حالا بخوانید چیزهایی را که در دانشگاه به ما یاد ندادند:

آیا میدانید که اکثر سیستم های کنترلی صنعتی Industrial control system )ICS) کارخانجات و مجتمع ها مثلا پتروشیمی ها از دو سیستم کنترلی عمده برای کنترل دستگاهها استفاده میکنند؟
PLC : Programmable Logic Controllers
و
DCS : Distributed Control Systems
این سیستمها در واقع مغز کنترل در سیستمها هستند و اینا هستند که تعیین میکنند در یک شرایط خاص هر دستگاهی چطور باید عمل کنه.این سیستمها گاهی باهم هم کار می کنند.این سیستم ها پیچیده و بسیار گسترده هستند اما سعی میکنم در آینده در مورد اونا بیشتر براتون توضیح بدم.
• نکته : یه سیستم سومی هم هست که جدید تره بنام Supervisory Control And Data Acquisition)SCADA)

/ 3 نظر / 35 بازدید
نوید آرامش (روابط عمومی)

به نام خدا سلام روز بخیر این دعوتنامه فقط یکبار برای هر شخص ارسال می شود .پس لطفا در حفظ و نگهداری آن دقت بفرمایید. شنبه هر هفته ازشما درباره موضوعات ویا مسائل مختلف و جالب می پرسند . و در هفته بعد نتیجه نظر سنجی و یا پاسخ شما به سوالات گذشته بیان می شود . دیگر دوستانتان را هم به این تالار گفتگوها که در فضایی دوستانه و صمیمی انجام می شود ،دعوت کنید . منتظر اخبار جدید باشید . و تا سلامی دوباره .

فرشته

سلام دوست خوبم عشق تو وب لاگ من که یک نوشته بود امید وارم در زندگی عشق واقعی رو ژیدا کنی [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]ر

فرشته

راستی برادئر منم شیمی کاربردی خونده البته شما مهندسی [چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک]