مهندسی شیمی و تکنولوژی

در این وبلاگ مطالبی رو که خیلی لازمه و توی دانشگاهها درس نمیدند رو می تونید پیدا کنید

شاخه:متاسفانه شیمی و مهندسی شیمی

زیر شاخه: مواد شیمیایی برای جنگ

موضوع :شرمندگی از بشریت !

 

داستان غم انگیزی هست که توی اون بشر برای فرونشاندن زیاده خواهی خودش دست به هر کاری میزنه.حتی جنگ جوانمردانه رو فراموش میکنه و با یکی از مخوف ترین تجهیزات جنگی جنایت جدیدی رقم میزنه.

در جنگ دوم جهانی در آلمان سلاح شیمیایی تولید شد که از مشتقات آلی اسید فسفوریک بود(مخصوصا الکیل فسفاتها , فلوئوروفسفاتها و تیو فسفاتها).آنها باعث اختلال در کار آنزیمها می شوند و کاری میکنند که ترکیبات شیمیایی بدن انسان تبدیل به ترکیباتی سمی بشند و باعث توقف انتقال پیامهای عصبی می شوند.آنها بی رنگ , بی بو و حتی در حالت مایع بی مزه هستند وخیلی کم تبخیر میشوند و در ضمن توسط اعضای مهمی مثل چشم , شش ها و پوست به راحتی جذب می شوند.اینها چیزی نیستند جز گاز اعصاب.

آنها به طرز مرگباری سمی هستند, مخصوصا برای انسانها و حیوانات با جثه نزدیک به جثه انسان.از کثیف ترین و خطرناک ترین گازهای اعصاب آلمانها می توان به سارین , سومان و تابون نام برد.ننگ باد بر مهندس شیمی ای که همچین سلاحهایی رو می سازه.

نکته ها : گازهای اعصابی که عراق علیه ایران استفاده کرد عبارت بودند از تابون و مخلوط گاز خردل اما نوع پیشرفته اون که هم رنگ داشت و هم بو.چیزی که توی آمار ها قلب آدم رو به درد میاره اینه که مثلا میگه در سال فلان در منطقه فلان ,فلان قدر ...اما جلوی دوتا اسم کلمات غم انگیزی پیدا کردم که داره به کشته های هموطنانمون اشاره می کنه: حلبچه.........صدها نفر ... ام رساس......هزاران نفر.......

نکته بعدی :این آمار ابدا از هیچ منبع ایرانی یا عراقی نقل نشده بلکه منبعی اینو فاش کرده که باورکردنی نیست(من خیلی اتفاقی بهش برخوردم).

نکته بعدی:برای استفاده از این گازها از این تسلیحات استفاده شده :راکت ام-122 , کلاهک شیمیایی الحسین ,گلوله های توپ 155 میلیمیتری , بمب های آر-400 ,بمب های دی بی 2 و ...

دو تا کشور مسلمان باهم جنگیدند.چرا؟کی سود می بره؟نتیجه جنگ چی شد؟یه چیز جالب دیگه میگم ولی قول بدید نگران نشید....ما با عراق هنوز صلح نکردیم و در حال آتش بس هستیم(از زبان یکی از مقامات خیلی بلند پایه مملکتی).

۱۳۸۳/۱۱/٢۸ :: ٢:٤٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده : ماه و ایزد و یار    
design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir